x
 
  • Diesel Arts-l oli au valmistada rahvusvaheliselt tunnustatud kunstniku
    Peeter Lauritsa näitust "Tricksterś office"

Käigus olles maailm räbaldub ja väsib - kui paikamine enam ei aita siis tuleb hakata uut maailma tegema. Põlismütoloogiates tuntud vastuoluline tegelane Trickster loob maailmu tembutades ja segadusi külvates, enamasti kasutab ta selleks käepäraseid materjale. Ükskõik, kas vaala abaluust või vana maailma räbalatest, isegi liivast ja tolmust või imelikust silbist võib päris hea maailm saada.

Vanad maailmad vajuvad laiali, neist jääb muistiseid ja helke uutesse. On hetki, meeleolusid ja viirastusi, mis jäävad õhku rippuma, valgus muutub tahkeks sillaks vanade ja uute ilmade vahele.

Näituse avamine toimus Artdepoos. Pildid on prinditud kõige uuema Epsoni trükitehnoloogiaga puhtale puuvillasele happevabale galeriipaberile Ultrasmooth Fine Art Paper.

Peeter Lauritsa tööde printimine pakub loominguliselt keerukaid aga samas nauditavaid väljakutseid. Seda alates sobiva trükimeedia valimisest, failide trükiettevalmistamisest ja printide viimistlemisest valmis taiesteni.

Peeter Lauritsa senine loomeperiood on olnud äärmiselt viljakas. Mitmed tema näitused on  edukalt  mööda maailma rännanud. Lauritsa loomingut võib kohata erinevates mainekates kogudes (Pinhole Resource New Mexico;  Roy Boyd Gallery Chicago;  Benziger Imagery Collection California; Norton Dodge Collection New York; KIASMA Helsingi; Museu da Agua, Lissbon).

Lisaks Tartu ja Leningradi Riiklikele Ülikoolidele ning Eesti Humanitaarinstituudile on Peeter  õppinud New Yorgi rahvusvahelises fotograafiakeskuses (International Center of Photography).

näituse pilte:

http://svensoome.com/trickster/