x
 

Printisime näituse tööd.

Anna Hintsi (1982) ja Maria Rõhu (1988) näitus "Nälg". Kõiki kunstnikke, kes tunnevad, et riik suhtub loovtöötajatesse ülbe ignorantsiga, kutsutakse osalema galerii ruumides läbiviidavas aktsioonis "Kerjav kunstnik".

Nälg tekib, kui midagi on puudu. Kui saame seda, millest puudust tunneme, on nälg vaigistatud. Aga kui näljatunne ei lakka, kuigi peaks? Füsioloogiline näljatunne, vajadus toidu järele, surutakse alla painava ihalusega millegi muu järele. Anorektiku kõhn keha on täidetud armastusenäljaga. Buliimia on lakkamatu konsumeerimine armastusenälja rahuldamise tsüklis. Samas elavad meie kõrval inimesed, kellel polegi süüa.

Kunstnikud Hints ja Rõhu räägivad näitusel ajastust, kus kõike on näiliselt liigagi palju. Buliimik raiskab toitu oksendades, heategevus kartuleid mädandades. Kultuurkapital toidab küll loomemajandust (ehitamine, kirjastamine ja näitusetegevus), aga mitte loojat.

Kultuur, ilu, armastus, headus, raha, toit - peaaegu alati jõuavad need sinna, kus ollakse tarbimisest ja heast-paremast üleküllastunud. Tarbitakse lihtsalt tarbimise pärast ja valikuta.

Linnagalerii tagaruumis on "Kerjava kunstniku" postament, kuhu kõik kunstnikud on kutsutud kogu näituse lahtioleku aja raha kerjama. Registreerimine toimub graafiku alusel kohapeal või installatsiooni autori Anna Hintsiga kontakteerudes.